Smartfon rozwiąże zadania z matematyki

Wreszcie ułatwienie dla tych, którzy słabo radzą sobie z matematyką. Specjalna aplikacja PhotoMath po zeskanowaniu równania matematycznego po chwili daje jego wynik.

piątek, 24 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3411

Coursera Expands Its MOOC Certificate Program

Coursera, the online education company, announced that it was expanding a program that awards special certificates to students who pass multiple MOOCs. The company unveiled the program, called Specializations, earlier this year. The idea was to create certificates that, while not supplanting traditional degrees, carry more weight than a certificate of completion from a single massive open online course.

środa, 22 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3410

Kariery lewarowane

Nauka coraz bardziej przypomina przemysł, który głównie zajmuje się produkcją punktów, indeksów i rankingów napędzających kariery naukowców i instytucji badawczych. Przy cichej akceptacji środowiska.

niedziela, 19 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3409

Odsłona interaktywnego e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej

Profesor Zgrzyt, Anima, Figo, Eron oraz Kuba i Julka to postacie, które wkrótce znać będzie każdy polski pierwszoklasista. To oni jako bohaterowie interaktywnego e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej wprowadzać będą w naukę i świat cyfrowej przygody uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej już od września 2015 r.

czwartek, 16 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3408

Dobre lekcje mistrzów e-edukacji

Polscy twórcy aplikacji, które można wykorzystać w procesie nauczania, wywalczyli już sobie miejsce na rynku. Na razie w krajach, gdzie często jedyną możliwość nauki daje internet. W Polsce e-rewolucja do szkół jeszcze nie dotarła, ale uczniowie prędzej czy później wykreują ją sami.

środa, 15 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3407

Branża edukacyjna stawia na nowe technologie

Według najnowszych badań zrealizowanych na zlecenie Ricoh przez Instytut Coleman Parkes branża edukacyjna odnotowuje najszybsze tempo zmian w procesie przechodzenia z fazy transformacji do cyfrowej dojrzałości tj. etapu rozwoju, na którym organizacja wykorzystuje zaawansowane narzędzia pozwalające zwiększyć wydajność, przejawia duże zainteresowanie nowymi możliwościami technologicznymi oraz angażuje się w rozwój inicjatyw opartych o najnowsze rozwiązania oraz elektroniczne zarządzanie procesami. W porównaniu z sektorem finansowym i publicznym przedstawiciele kadry zarządzającej z branży edukacyjnej (80%) znacznie częściej wskazują osiągnięcie stanu dojrzałości cyfrowej jako priorytet dla swojej organizacji. Co więcej, są przekonani, że uda im się osiągnąć ten poziom w ciągu 2 najbliższych lat – 34% wskazało 2016 rok a 71% 2019.

wtorek, 14 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3406

80 mln euro na innowacyjne aplikacje internetowe

MNiSW informuje o możliwości ubiegania się o indywidualne granty na realizację innowacyjnych aplikacji internetowych przez polskie firmy, start-upy i naukowców w ramach konkursów Partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie Internetu przyszłości. Europejskie partnerstwo Future Internet Public-Private Partnership (FI-PPP) powstało dzięki współfinansowaniu Komisji Europejskiej. Jego celem jest zaangażowanie partnerów przemysłowych, naukowych i biznesowych w rozwój innowacji internetowych.

poniedziałek, 13 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3405

Jak tak naprawdę wygląda rynek e-booków w Polsce?

Boom na e-booki jest faktem. Można narzekać, że to nie to samo uczucie, co czytanie książki papierowej. Można też przywoływać badania, które pokazują, że książki elektroniczne czyta się wolniej niż papierowe. Ale jednemu zaprzeczyć się nie da - czytelnicy "głosują nogami" i coraz częściej sięgają po e-booki. A po tradycyjne książki coraz rzadziej.

piątek, 10 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3404

Szkolimy przyszłych szkoleniowców

Jesteś związany/związana ze środowiskiem naukowym? A może pracujesz w bibliotece? Chcesz nauczyć się, jak komunikować korzyści płynące z Open Access dla studentów, naukowców lub bibliotekarzy? Zgłoś się na nasze warsztaty, które odbywają się 17 i 18 października w Warszawie!

środa, 08 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3403

Kindergartners can learn basic coding with ScratchJr

Researchers at Tufts University have created ScratchJr, a free app that teaches basic coding skills to students as young as five years old. Using the app, kindergartners can string together chunks of code, allowing them to alter characters and shapes — and ultimately build their own digital stories. The team behind ScratchJr. received $1.3 million in funding from the National Science Foundation.

piątek, 03 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3402

BIQdata.pl - nowy serwis "Gazety Wyborczej" z dziennikarstwem danych

Właśnie swoją premierę w sieci ma serwis BIQdata.pl, pierwszy w Polsce serwis internetowy z kategorii data journalism przygotowywany przez redakcję mediową. BIQdata.pl, który oferuje nowy sposób przedstawiania informacji, jest pierwszą marką "Gazety Wyborczej" dostępną tylko online - początkowo wyłącznie dla prenumeratorów cyfrowych pakietów "Wyborczej".

czwartek, 02 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3401

10 lessons learned from MOOCs

Massive open online courses embarked on what was supposed to be their climb to world domination, or at least a complete transformation of higher education, in 2012. It was the "Year of the MOOC," as declared by The New York Times, and the so-called Big Three of MOOC providers taught their first courses that year. For-profit providers Coursera and Udacity launched in January and February of that year, respectively. And EdX, the non-profit collaborative venture of Harvard University and the Massachusetts Institute of Technology, launched its first MOOCs later that fall.

środa, 01 października 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3400
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum